הסיפור שמאחורי תלבושות החינה

בולי

בולי

בולי - איש האטרקציות שלכם, כותב לכם כמה כתבות שתכירו את עולם האירועים טוב יותר.

הסיפור שמאחורי תלבושות החינה

פייסבוק
גוגל +
טוויטר
לינקדאין
ווטסאפ

תלבושות החינה המסורתיות מהוות חלק בלתי נפרד מהצלחת האירוע. אך האם אתם יודעים מה עומד מאחורי התלבושת? חקרנו ומצאנו את הסיפור שמאחורי התלבושות המיוחדות והיוקרתיות אשר כבשו את לבבות הישראלים, ולא בכדי.

תלבושות חינה: מסורת של אלפי שנים

טקס החינה נחשב לאחד מהטקסים החשובים ביותר, כחלק מהיותו טקס מעבר של בני הזוג מרווקים לנשואים. אם בעבר היה מדובר בטקס מצומצם אשר לא ניתן לגביו דגש, כיום התמונה שונה לחלוטין. בעשור האחרון נרשם זינוק של עשרות אחוזים במספר אירועי החינה, כחלק מהיותו חלק בלתי נפרד מחגיגות החתונה של זוגות רבים מהעדה המרוקאית, תימנית, הודית ועיראקית. בתלבושות החינה ניתן להבחין באלמנטים ייחודים אשר להם קשר הדוק עם מסורת של אלפי שנים. למעשה, תלבושות החינה מבוססות על צבעים כמו אדום, כתום וזהב אשר בתרבות המרוקאית וההודית נחשבים לצבעים עשירים אותם לבשו בני המלוכה. הצבע האדום לדוגמא מסמל שפע ומזל, ולכן ניתן להבחין בלא מעט תלבושות אשר מבוססות על סקלת הצבעים הזו. תלבושת חינה מסורתית מורכבת גם מתכשיטים אשר מבדילים בין העדות. חלק בלתי נפרד מהתלבושת התימנית לדוגמא מבוסס על חיתול על הראש של הכלה – כסמל לפוריות. 

כיצד יוצרים בידול באמצעות תלבושות?

כאמור, תלבושות החינה הן חלק בלתי נפרד מחגיגות החינה. בדיוק כמו שהתפאורה משתנה מעדה לעדה, כך גם התלבושת. עם זאת, בשנים האחרונות חל שינוי, וזאת בשל הרצון של זוגות לספק לאורחים וגם להם תלבושות ייחודיות אשר מבוססות על המסורת העתיקה של אותה עדה. אצל ההודים לדוגמא משתמשים בלבוש סארי מסורתי אשר מתקשר לשפע ולשמחה, ובניגוד לכלות חינה מהעדה המרוקאית או העיראקית – כלה הודית לעולם לא תלבש תלבושת בצבע לבן, בשל העובדה כי העם ההודי משתמש בלבוש לבן רק בעבור קבורת המתים. לאור העובדה כי זוגות מחליפים בין 3-4 סוגי תלבושות, הלבוש משתנה בהתאם לסוג העדה, בדיוק כמו אלמנטים נוספים כמו התפאורה, הקייטרינג והמוזיקה.  

מתכננים חינה? זה מה שעליכם לעשות

אין ספק כי טקס החינה מהווה נקודת ציון חשובה ובלתי נפרדת מחגיגות החתונה, ולכן חשוב להכיר את כל הנדבכים אשר עומדים מאחורי התלבושות. השפע הרב עלול לבלבל לא מעט אנשים, אולם זכרו כי היצמדות לסכמת צבעים וכן שימוש באביזרים רלוונטיים יקפיץ את האירוע באופן קל ופשוט. בכדי לאחד את הנראות של האירוע בדקו היטב כי אתם מספקים לאורחים תלבושות – בין אם מדובר בגלביות, כובעים, שמלות או גרגושים – כובע נמוך בצבע אדום בו משתמשים באופן קבוע בטקס החינה בעדות המזרח. השמיים כאן הם הגבול, ולכן מומלץ לתת דרור לדמיון ולהעניק לעצמכם ולאורחים חוויה בלתי נשכחת אשר משלבת את הלבוש המסורתי עם סטייל עדכני.

אולי יעניין אתכם גם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט